شنبه, 30 دی 1391 ساعت 08:00

پرنده‎ای که فردای رحلت آیت الله بهجت مُرد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

چند روایت کوتاه از آیت الله بهجت را با هم می خوانیم:

چند ساعت مانده بود به اذان صبح طبق معمول بلند شده بود برای تجدید وضو هوا خیلی سرد بود از اتاق بیرون رفته بود آنجا خورده بود زمین و دیگر نتوانسته بود بلند شود. چند ساعت بعد که آقا را پیدا کرده بودند دیده بودند در حالی که بدنش از سرما خشک شده همان طور که روی زمین افتاده دارد ذکرهایش را می گوید.

گفته بودند: خب چرا ما را صدا نکردید؟

فرموده بود: خب، نخواستم اذیت بشوید!

*

کارهای شخصی شان را به هیچ وجه به کسی نمی گفتند. مثلأ می آمدند پایین می دیدند که دندان هایشان را جا گذاشته اند، برمی گشت بالا دندان ها را ب رمی داشتند. یا دنبال عصایشان که می خواستند بگردند به هیچ کس نمی گفتند.

*

مشهد که می رفتند خیلی مقید بود توی نگهداری از بچه ها کمک کنند تا عروسشان هم به زیارت برسد. می گفتند: بچه ها را بگذارید پیش من. وسایل و خوراکی هایشان را هم بگذارید و خودتان بروید زیارت.

از حرم که برمی گشتند می دیدند آقا بچه را بغل کرده تا آرام باشد یا خوابانده و همین طوری توی بغلش راه می برد که بیدار نشود و در حال ذکر و عبادت خودش است...

***

یکی از مرغ ها مریض شده بود، خیلی حالش بد بود. اهل خانه چندان موافق نبودند که مرغ ها از قفس بیرون بیایند، خب کثیف کاری می شد. آقا هر روز مرغ مریض را یک ساعتی از قفس بیرون می آورد و خودش بالای سرش می ماند و مراقب بود. می گفت خب حیوان باید قدم بزند که حال و هوایش عوض شود و "بهبود" پیدا کند.

یک ماهی بود که حیوان کاملا حالش خوب شده بود. فردای عصری که آقا رحلت کرد دیده بودند که حیوان هم مرده...

مقید بود مرغ و خروس توی خانه داشته باشند. و هم مقید بود رسیدگی به مرغ و خروس ها را خودش تنهایی انجام دهد. صبح از مسجد که برمی گشت اول آب و دانه ی مرغ و خروس ها را می داد و قفسشان را مرتب می کرد. خودش پوست خیارها و غذاهای مانده را از توی خانه جمع می کرد می آورد برای حیوان ها بعد ظرفی را که با آن غذا آورده بود توی حوض می شست می آورد داخل خانه. یک بار هم اول شب به مرغ و خروس ها سر می زد، یک بار هم بعد از عبادت یک ساعته ی سرشب هایش. یک بار هم موقع خواب که روی قفس را با پتوی مخصوصشان می پوشاند، می گفت سرما می خورند!

خواندن 3697 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 27 بهمن 1391 ساعت 13:32
محتوای بیشتر در این بخش: در افسون گل سرخ شناور باشیم »
شما اینجا هستید: خانه ثقلین مقاله های معرفتی مقاله های معرفتی پرنده‎ای که فردای رحلت آیت الله بهجت مُرد