سه شنبه, 14 ارديبهشت 1395 ساعت 09:35

توصیه های اقتصاد مقاومتی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

توصیه های اقتصاد مقاومتی

من به عنوان یک دانش آموز :

من سعی می کنم در مصرف لوازم التحریر، پوشاک صرفه جویی کنم وبا افتخار از لوازم داخلی استفاده کنم و و صرفا برای تنوع طلبی ، از خانواده درخواستی مبنی بر خرید کالا های غیر ضروری مانند گوشی هوشمند و تبلت و .. نداشته باشم .

من به عنوان یک دانشجو:

من نسبت به کشورم احساس تعصب  می کنم و به هیچ وجه حاضر نیستم با مهاجرت به کشورهای غربی ، دانش و تخصص خود را در خدمت پیشرفت بیگانگان قرار دهم .من از تفاخر به مصرف کالاهای و برندهای غربی خودداری می کنم و با افراد غرب زده و و اساتیدی که بخواهند اعتماد به نفس عزت ملی من را تخریب کنم مقابله می کنم .

من به عنوان یک زن و مادر

من در تربیت اقتصادی فرزندانم حساس هستم می کوشم فرزندانی مومن ، مسئولیت پذیر ، خلاق ، پر انگیزه و پر کار در تولید تربیت نمایم  و به عنوان زن خانواده ، بر رعایت الگوی صحیح دررفتارهای اقتصادی تاکید می کنم و همسر و فرزندانم را از کم کاری و تنبلی ، اسرفا ، تجمل گرایی ، مصرف زدگی  بر حذر می دارم .

من به عنوان یک دختر

قصد دارم ـ ان شاء الله ـ درصورت اقدام به خرید جهیزیه بر اصل عدم خرید کالای خارجی دارای مشابه داخلی تاکید داشته باشم و تا حد امکان پدرو مادر را در رعایت این اصل ، اقتاع کنم .

من به عنوان یک طلبه

با رعایت ساده زیستی الگوی صحیح زندگی اقصادی را در عمل به مردم ارائه می دهم و به صورت ویژه ، مردم را به انفاق ، دستگیری از نیازمندان ، دوری از فساد و محرمات اقتصادی دعوت خواهم کرد .

ما سعی می کنیم...

  • با توجه به محبت و ارادت ویژه مردم به حضرت ابا عبد الله (علیه السلام) سیره آن حضرت درظلم ستیزی و مقاومت در مقابل دشمن و جایگاه نهضت عاشورا در زنده نگاه داشتن فرهنگ جهاد و شهادت ، از عبرتهای عاشورایی درجهت تقویت روحیه جهاد اقتصادی و مقاومت اقتصادی مردم استفاده خواهم کرد.
  • از ظرفیت های موجود در مسجد ، هیات های مذهبی و اجتماع مومنان در کمک و دستگیری از نیازمندان، مشارکت در فعالیت های خیریه ، اشتغال زایی برای جوانان، تهیه جهیزیه و ملزومات ازدواج و به طور کلی اصلاح معضلات اقتصادی محله ، بهره خواهم برد .
  • سعی می کنم در هر جایگاهی که هستم ازکم کاری ، و اهمال در کار دوری کنم و و امور محوله به خود را به بهترین شکل با دقت و کیفیت بالا انجام رسانم .
  • صرفا منتظر اقدامات دولت نخواهم بود و با همکاری دوستان و متخصصان مربوطه استفاده از روش های علمی و پر بهره را، از ملزومات کاری خود قرار دهم و تجارت شغلی و حرفه ایی خود را در اختیار جوانان مشتاق قرار دهم .
  • جوانان را از عجله در دستیابی به اهداف اقتصادی و بلند پروازی بر حذر داشته و ایشان را به دوری از دنیا طلبی و سود جویی سفارش می کنم .
خواندن 6660 دفعه
شما اینجا هستید: خانه ثقلین حضرت زهرا سلام الله علیها مقاله های معرفتی توصیه های اقتصاد مقاومتی