یکشنبه, 02 فروردين 773 ساعت 00:00

جد اعلای مقام معظم رهبری ....

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

امامزاده سلطان سید احمد(ع)-هزاوه(جد اعلای مقام معظم رهبری)
روستای هزاوه واقع در بیست کیلومتری شهر اراک با طبیعت بسیار زیبا قریه ای است که زادگاه امیرکبیر و محل دفن پیکر مطهر یکی از سلاله های حضرت زهرا(س ) و یکی از شجره های طیبه اهل بیت رسالت به نام « سلطان سید احمد » می باشد. که این مطلب در کتب تاریخی بحر الانساب ناسخ التواریخ و کتاب سادات ایران نوشته مرحوم آیه الله العظمی مرعشی نجفی و تاریخ قم نوشته استاد فرید هزاوه ای ذکر شده است .

گفتنی است حضرت در اواسط نیمه اول قرن چهارم به ایران و به منطقه عراق یا اراک فعلی نزول اجلال نموده و به علت تحت تعقیب بودنش از طرف عمال بنی عباس به ارتفاعات قریه هزاوه پناهنده شدند و در سنه 360 هجری با حمله کینه توزانه و ناجوانمردانه عمال منطقه در حال اقامه نماز شب به درجه رفیع شهادت میرسند و پیکر مطهرشان در همان ارتفاعات (امامزاده فعلی ) مدفون می گردد. در زمان شاه عباس گنبد و بارگاه عالی بر فراز آن قبر بنا شده که همواره مورد توجه عامه مردم بوده است .
سیده زینب بیگم خواهر شاه عباس صفوی نیز در بازگشت از عتبات عالیات از مسیر ساروق به هزاوه آمده و رفع بیماری خود را از این امامزاده (سلطان سید احمد) مسئلت نموده که به محض تماس پوشش متبرک ضریح با موضع درد و الم درد تسکین یافته و آثارش معدوم می شود و این کرامت باعث می شود آن بانوی معتقده به خرید دانگی از قریه ی فارس جهان و وقف منافع آن برای بقعه فوق اقدام ورزد.

ضمنا نسب این بزرگوار با پنج واسطه به امام زین العابدین(ع) منتهی می گردد و به گواهی شجره نامه های موجود از سادات بنو سلطان سید احمد که در هزاوه و تفرش شهرتهای میرعبدالحق سجادی زین العابدینی میری هاشمی و قائم مقامی و حسینی زندگی می کنند و هم به استناد کتابهای تاریخ اراک مرحوم دهگان و مرقومه حاج شیخ حسین بادکوبه ای و کتاب سلطان علم سلسله النسب حضرت سلطان سید احمد(ع) به شرح زیر است .

سلطان سید احمد بن محمد بن حسن بن حسین بن حسن الافطس بن علی اصغر بن امام زین العابدین علیه السلام

منبع: http://www.afsaran.ir/link/135146

و بر اساس اين شجره نامه زیر نسب حضرت آيت الله خامنه اي به واسطه 36 نسل ،  به امام حسين(علیه السلام) مي رسد.

منبع عکس:

http://www.leader-khamenei.com/life-story/leader-biography/93-khamenei-biography.html

خواندن 5980 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 26 بهمن 1391 ساعت 06:20
شما اینجا هستید: خانه بینش و اندیشه بصیرت بصیرت جد اعلای مقام معظم رهبری ....